Licensed to Timing First, LLC - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/20/2018 10:31 PM
                        Otterbein Twilight - 4/20/2018                         
                              www.timingfirst.com                              
                                    Results                                    
 
Event 2  Men 10000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Logan, Jacob              FR Cedarville          34:20.78   33:49.70   10   
  2 Reeher, Ty                   Unattached                     34:21.34    8   
  3 LeMesurier, Andrew        SO Cedarville          35:47.15   35:20.29    6   
  4 McKanna, Micah            FR Cedarville          36:03.57   35:24.32    5   
 -- Meyer, Alan               JR Cedarville          36:17.31        DNF  
 
Event 3  Women 100 Meter Hurdles
=================================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Fennell, Meredith         SR Walsh                  14.34      15.00Q  0.9  3 
  2 Harmon, Mariah            FR Wheeling Jes           15.42      15.22Q  1.8  2 
  3 Mikesell, Brooklyn        JR Wright State           15.34      15.24Q  0.8  1 
  4 Hazelwood, Daneen         FR Ohio Christi           15.40      15.42q  0.8  1 
  5 Svendsen, Paige           SO Malone                 16.19      15.74q  1.8  2 
  6 Hilt, Emily               SO Capital                16.23      15.99q  0.8  1 
  7 Mayes, Niamani            JR Capital                15.95      16.24q  0.9  3 
  8 Willis, Kayle             SO Wright State           16.94      16.49q  0.8  1 
  9 Jones, Raquel             FR Walsh                  17.27      16.65   1.8  2 
 10 Snyder, Alexis            JR Otterbein              16.58      16.75   0.9  3 
 11 Quinter, Olivia           SO Capital                15.80      16.78   0.9  3 
 12 Johnson, Sarah            SO Seton Hill             16.83      16.93   1.8  2 
 13 McDermott, Madelynn       SO Malone                 16.37      16.96   1.8  2 
 14 Warren, Brooklyn          FR Cedarville             16.90      17.00   0.8  1 
 15 Tumblin, Monica           SO Ohio Dominic           17.89      17.64   0.9  3 
 16 McCarty, Rebekah          FR Ohio Christi           18.00      18.32   0.9  3 
 17 Roberts, Madison          FR Cedarville             18.28      18.49   1.8  2 
 
Event 3  Women 100 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Mikesell, Brooklyn        JR Wright State           15.24      14.90   1.8  10   
  2 Fennell, Meredith         SR Walsh                  15.00      15.13   1.8   8   
  3 Harmon, Mariah            FR Wheeling Jes           15.22      15.38   1.8   6   
  4 Svendsen, Paige           SO Malone                 15.74      15.62   1.8   5   
  5 Mayes, Niamani            JR Capital                16.24      16.21   1.8   4   
  6 Hazelwood, Daneen         FR Ohio Christi           15.42      16.35   1.8   3   
  7 Willis, Kayle             SO Wright State           16.49      16.77   1.8   2   
  8 Hilt, Emily               SO Capital                15.99      23.04   1.8   1   
 
Event 4  Men 110 Meter Hurdles
=================================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Shade, Brandon            JR Otterbein              14.62      14.74Q  0.9  2 
  2 Knoch, Lane               FR Walsh                  14.47      14.77Q  1.5  1 
  3 Febus, Cwinn              SO Otterbein              15.15      15.35q  0.9  2 
  4 Brandon, Cameron          SO Ohio Dominic           15.28      15.36q  1.5  1 
  5 Ostheimer, Bryce          FR Walsh                  15.32      15.54q  1.5  1 
  6 Bass, Draven              SO Ohio Dominic           16.38      15.57q  1.5  1 
  7 Jeter, Tavon              FR Wheeling Jes           15.40      15.59q  0.9  2 
  8 Trezise, Mason            SR Capital                16.03      15.68q  1.5  1 
  9 Jackson, James            FR Malone                 16.03      15.69   0.9  2 
 10 Flowers, Rasheed          SR University o           15.35      15.75   0.9  2 
 11 Carrico, Caleb            SO Cedarville             15.98      15.87   1.5  1 
 12 Campbell, Kohl            FR Wheeling Jes           16.26      16.63   0.9  2 
 13 Wickham, Tim              FR Wheeling Jes           17.09      17.06   1.5  1 
 14 Turner, Dalton            SO Wheeling Jes           19.00      20.21   0.9  2 
 
Event 4  Men 110 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Knoch, Lane               FR Walsh                  14.77      14.61   1.8  10   
  2 Shade, Brandon            JR Otterbein              14.74      14.63   1.8   8   
  3 Febus, Cwinn              SO Otterbein              15.35      14.98   1.8   6   
  4 Jeter, Tavon              FR Wheeling Jes           15.59      15.08   1.8   5   
  5 Brandon, Cameron          SO Ohio Dominic           15.36      15.24   1.8   4   
  6 Ostheimer, Bryce          FR Walsh                  15.54      15.56   1.8   3   
  7 Trezise, Mason            SR Capital                15.68      15.89   1.8   2   
 
Event 5  Women 100 Meter Dash
=================================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Salhieh, Iman             SO Wright State           12.76      12.30Q  1.9  4 
  2 Clayton, A'Leisha         SO Seton Hill             12.58      12.41Q  2.4  3 
  3 Wright, Macie             FR Otterbein              12.74      12.76Q  1.2  2 
  4 Stevens, Shaunqueza       SO Ohio Dominic           12.85      12.77Q  0.6  1 
  5 Warner, Raquel            SO Otterbein              12.67      12.71q  1.9  4  12.703
  6 Campbell, Cameron         FR Wright State           12.81      12.71q  2.4  3  12.709
  7 Barber, Bryanna           SO Ohio Dominic           12.67      12.78q  1.2  2 
  8 Mouser, Hunter            SR Capital                12.86      12.81q  0.6  1 
  9 Cummings, Shyla           SR Otterbein              13.07      12.82   1.2  2 
 10 Smith, Jetaiya            JR Walsh                  12.94      12.84   1.9  4  12.834
 11 Phillips, Sydney          SO Otterbein              13.12      12.84   2.4  3  12.838
 12 Kotoch, Rachael           SO Walsh                  13.10      13.04   1.9  4 
 13 Washington, Dominique     FR Ohio Dominic           13.33      13.06   0.6  1 
 14 Jones, Raquel             FR Walsh                  13.13      13.14   0.6  1 
 15 Tarver, Jayla             FR Wright State           13.10      13.36   1.2  2 
 16 Bonanno, Mattee           FR Otterbein              13.54      13.38   1.2  2 
 17 MacLean, Emily            FR Wright State           13.51      13.39   1.9  4 
 18 Perry, Natasha            SO Malone                 13.41      13.51   2.4  3 
 19 Murdock, Anaya            SO Ohio Dominic           13.74      13.70   1.2  2 
 20 Wrenn, Jessica               Ohio State R           13.80      13.75   1.9  4 
 21 Pullins, Abigail          FR Cedarville             14.24      14.69   0.6  1 
 22 Evankovich, Vicky            Ohio State R           14.00      15.14   2.4  3 
 
Event 5  Women 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Clayton, A'Leisha         SO Seton Hill             12.41      12.31   1.3  10   
  2 Salhieh, Iman             SO Wright State           12.30      12.37   1.3   8   
  3 Warner, Raquel            SO Otterbein              12.71      12.56   1.3   6   
  4 Barber, Bryanna           SO Ohio Dominic           12.78      12.61   1.3   5   
  5 Mouser, Hunter            SR Capital                12.81      12.70   1.3   4   
  6 Stevens, Shaunqueza       SO Ohio Dominic           12.77      12.75   1.3   3   
  7 Wright, Macie             FR Otterbein              12.76      12.77   1.3   2   
  8 Campbell, Cameron         FR Wright State           12.71      12.84   1.3   1   
 
Event 6  Men 100 Meter Dash
=================================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Hunter          SR Walsh                  10.80      10.87Q  2.4  2 
  2 Metts, Amir               FR Ohio Dominic           10.99      10.93Q  1.6  4 
  3 Hardmon, Keagan           FR Ohio Christi           11.09      10.97Q  1.3  1 
  4 Sallee, Desmond           SO Malone                 11.20      11.29Q  0.8  3 
  5 Gilbert, faheem           FR Unattached             11.50      11.13q  1.6  4 
  6 Zavarelli, Joseph         SO Malone                 11.17      11.17q  1.3  1 
  7 Farley, Kyle              FR Capital                11.20      11.20q  2.4  2 
  8 Beachy, Trenton           JR Walsh                  11.21      11.22q  2.4  2 
  9 Warren, Lance             SO Ohio Dominic           11.35      11.31   0.8  3 
 10 Bell, Kelvin               2 Unattached             10.80      11.34   0.8  3 
 11 Kyser, Wade               JR Cedarville             11.67      11.41   1.3  1 
 12 Santos, Nicholas          SO Capital                           11.42   2.4  2 
 13 West, Ty                  FR Malone                            11.51   1.3  1 
 14 Boxer, Josh               JR Cedarville             11.67      11.53   1.6  4 
 15 Russell, Jimmy            SO Malone                            11.57   1.6  4 
 16 Brefford, Donovan         FR Ohio Dominic                      11.65   2.4  2 
 17 Forney, Nathan            SO Otterbein              11.20      11.70   1.6  4 
 18 Martin, Juan              FR Ohio Dominic           11.88      11.73   2.4  2 
 19 Smith, Chayse             FR Ohio Dominic                      11.76   0.8  3 
 20 Boldt, Grant              FR Cedarville             11.66      11.81   1.3  1 
 21 Wonner, Devin             FR Walsh                  11.88      11.92   2.4  2 
 22 Kostka, Stan              FR Wheeling Jes           11.89      11.98   0.8  3 
 23 Hobbs, Dakota             FR Malone                 11.91      12.02   1.6  4 
 24 Baumann, Andre            JR Cedarville             11.70      12.31   0.8  3 
 25 Duck, Tyler               SR Seton Hill             12.23      12.62   1.3  1 
 26 Clark, Robert             SR Ohio State R           15.00      13.08   1.6  4 
 -- Meeker, Noah              FR Capital                              FS   0.8  3 
 
Event 6  Men 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Williams, Hunter          SR Walsh                  10.87      10.85   1.2  10   
  2 Metts, Amir               FR Ohio Dominic           10.93      10.88   1.2   8   
  3 Hardmon, Keagan           FR Ohio Christi           10.97      10.93   1.2   6   
  4 Zavarelli, Joseph         SO Malone                 11.17      11.04   1.2   5   
  5 Gilbert, faheem           FR Unattached             11.13      11.18   1.2   4   
  6 Sallee, Desmond           SO Malone                 11.29      11.21   1.2   3   
  7 Farley, Kyle              FR Capital                11.20      11.30   1.2   2   
  8 Beachy, Trenton           JR Walsh                  11.22      11.31   1.2   1   
 
Event 7  Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kroll, Maggie             SR Walsh               11:39.68   11:24.82   10   
  2 Kearns, Molly             SO Wright State        11:39.11   11:35.24    8   
  3 Delaney, Jordan           FR Wheeling Jes        12:25.59   11:49.92    6   
  4 Furr, Jenna               SR Wheeling Jes        11:54.01   12:07.50    5   
  5 Savini, Lorenza           FR Otterbein           11:45.55   12:31.76    4   
  6 Niekamp, Leah                Ohio State R        13:00.00   13:23.25    3   
 
Event 8  Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cannon, Christopher       FR Malone               9:45.95    9:45.89   10   
  2 Casto, Jake               JR Charleston (        10:00.00    9:52.65    8   
  3 Kinsey, Cameron           FR Ohio                10:14.21   10:00.38    6   
  4 Emmert, Ethan             SO Unattached          10:25.00   10:04.61    5   
  5 Sink, Nathaniel              Ohio State R         9:50.00   10:06.18    4   
  6 Jenkins, Cheyne           FR Malone              10:19.09   10:10.17    3   
  7 Camasso, Anthony          SR Seton Hill          10:06.30   10:10.99    2   
  8 Schaller, Aaron           SO Malone              10:27.41   10:13.52    1   
  9 Fullenkamp, Aaron         SO Unattached          10:25.00   10:14.55  
 10 Lewis, Alex               FR Otterbein           11:06.33   10:15.77  
 11 Napholz, Zach                Ohio State R        11:12.89   11:03.66  
 12 Shirey, Caleb             JR Charleston (        11:03.66   11:14.39  
 13 Stewart, Tyler            FR Wheeling Jes        11:15.00   11:25.61  
 
Event 9  Women 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Seton Hill  'A'                                     48.00      48.31   10   
     1) Clayton, A'Leisha SO            2) Walters, Ameriah JR            
     3) Stebbins, Katelyn JR            4) Ravotto, Gabrielle JR          
  2 Otterbein  'A'                                      48.65      48.56    8   
     1) Cummings, Shyla SR              2) Warner, Raquel SO              
     3) Wright, Macie FR                4) Phillips, Sydney SO            
  3 Wright State  'A'                                   49.60      49.22    6   
     1) Tarver, Jayla FR                2) Campbell, Cameron FR           
     3) Ramsey, Jennifer FR             4) Salhieh, Iman SO               
  4 Ohio Dominican  'A'                                 49.28      49.30    5   
     1) Barber, Bryanna SO              2) Washington, Dominique FR       
     3) Stevens, Shaunqueza SO          4) Stepney, Imani SO              
  5 Walsh  'A'                                          48.59      50.06    4   
     1) Kotoch, Rachael SO              2) Smith, Jetaiya JR              
     3) Foley, Dominique SR             4) Fennell, Meredith SR           
 
Event 10  Men 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Seton Hill  'A'                                     41.79      42.07   10   
     1) Frisina, Dominic SO             2) Jacobs, Dontay JR              
     3) Kelly, Cody JR                  4) Orlando, John SO               
  2 Ohio Dominican  'A'                                 42.47      42.10    8   
     1) Brandon, Cameron SO             2) Sumpter, Avery SR              
     3) Bass, Draven SO                 4) Metts, Amir FR                 
  3 Walsh  'A'                                          42.81      43.08    6   
     1) Beachy, Trenton JR              2) Knoch, Lane FR                 
     3) McClaskey, Zachary FR           4) Williams, Hunter SR            
  4 Cedarville  'A'                                     44.31      44.76    5   
     1) Kyser, Wade JR                  2) Boxer, Josh JR                 
     3) Boldt, Grant FR                 4) Baumann, Andre JR              
 
Event 11  Women 1500 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Angelopoulos, Victoria    SO Wright State         4:49.72    4:41.53   3  10   
  2 Bakan, Bre                JR Walsh                4:47.38    4:47.70   3   8   
  3 Shuman, Lauren            FR Wright State         4:53.78    4:49.11   3   6   
  4 Rose, Carly               SR Cedarville           4:48.23    4:50.80   3   5   
  5 Workman, Kaitlyn          SR Wheeling Jes         4:50.38    4:50.87   3   4   
  6 Doyle, Fallon             SO Wheeling Jes         4:50.00    4:52.62   3   3   
  7 Nolan, Shelby             SO Wright State         4:59.59    4:53.80   2   2   
  8 Koons, Rachel             SR Malone               4:55.56    4:54.71   3   1   
  9 Ewing, Marie              FR Cedarville           5:07.00    4:56.36   2 
 10 Wentworth, Rachel         SO Malone               4:48.65    4:56.55   3 
 11 Swartz, Jessica           SR Wright State         5:01.06    4:56.58   2 
 12 Campbell, Hannah          SR Malone               4:54.35    4:56.78   3 
 13 Joseph, Larkin            JR Capital              4:59.82    4:56.81   2 
 14 Rimer, Francesca          SR Ohio State R         5:04.00    4:57.51   2 
 15 Smith, Sydney             FR Otterbein            5:00.30    4:58.70   3 
 16 Currey, Allison           SO Otterbein            4:57.77    4:59.09   3 
 17 Farrand, Skyler           FR Cedarville           5:15.96    4:59.16   1 
 18 Turrentine, Aly           SO Ohio Christi         5:08.69    5:02.35   2 
 19 Simko, Erin               JR Otterbein            4:58.88    5:02.59   3 
 20 Westhoven, Hannah         SR Capital              4:55.00    5:04.14   3 
 21 Edic, Melina                 Ohio State R         5:04.00    5:04.58   2 
 22 Dombi, Tessa                 Ohio State R         5:08.00    5:08.64   2 
 23 Baker, Tessa              SO Wright State         5:15.26    5:09.90   2 
 24 Penrod, Jordan            FR Cedarville           5:12.00    5:10.79   2 
 25 Meyers, Mackenzie         JR Capital              4:59.10    5:11.03   2 
 26 Bellotti, Jade            JR Seton Hill           5:05.00    5:11.39   2 
 27 Corea, Tes                JR Unattached           4:50.00    5:12.23   3 
 28 Vanhoy, Sydney            SO Malone               5:17.65    5:14.73   1 
 29 Lersch, Julia             FR Seton Hill           5:05.00    5:14.79   2 
 30 Karayan, Hannah           FR Cedarville           5:20.00    5:14.86   1 
 31 Halsey, Abigail           FR Wright State         5:23.42    5:19.05   1 
 32 Judd, Kira                JR Otterbein            5:14.41    5:19.34   2 
 33 Thayer, Anna              SO Cedarville           5:28.20    5:20.62   1 
 34 Robinette, Haley          FR Ohio Christi         5:30.02    5:21.07   1 
 35 Brady, Mia                FR Otterbein            5:20.22    5:28.98   1 
 36 Noecker, Kristen          JR Ohio Dominic         5:35.01    5:36.40   1 
 37 Schinner, Meg             FR Otterbein            5:40.15    5:39.57   1 
 38 Ryan, Lauren              FR Cedarville           5:51.40    5:44.57   1 
 39 Zayed, Rheeme             SR Cedarville           5:51.84    5:53.22   1 
 40 Milheim, Alexandra           Ohio State R         6:25.00    6:18.95   1 
 41 Giessler, Madison         FR Otterbein            5:05.00    6:21.69   1 
 42 Flint, Grace              JR Cedarville           6:19.52    6:28.21   1 
 
Event 12  Men 1500 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dunn, Ryan                JR Unattached           3:55.00    3:58.47   3  10   
  2 Weber, Alex               SO Cedarville           4:01.14    3:59.83   3   8   
  3 Rich, Devin               SO Wheeling Jes         4:00.00    3:59.89   3   6   
  4 Bishop, Jacob             FR Wheeling Jes         4:01.00    4:01.84   3   5   
  5 Carroll, Justin           SR Ohio Dominic         4:04.56    4:03.61   3   4   
  6 Dunn, Nate                   Unattached           4:00.00    4:04.27   3   3   
  7 Thompson, Jacob           SO Otterbein            4:05.85    4:05.43   3   2   
  8 Whetstone, Sean           FR Wheeling Jes         4:09.00    4:06.47   2   1   
  9 Gideon, Kevin             SO Cedarville           4:02.93    4:07.19   3 
 10 Woods, Brady                 Ohio State R         4:04.00    4:07.33   3 
 11 Walsh, Ed                 FR Walsh                4:10.00    4:07.54   2 
 12 Steinke, Derek            JR Unattached           4:04.00    4:07.84   3 
 13 Sholl, Andrew             SO Cedarville           4:12.00    4:08.25   2 
 14 Ellis, Chad               SR Ohio Dominic         4:22.99    4:08.32   2 
 15 Bredeson, Luke            SO Cedarville           4:11.00    4:09.02   2 
 16 Jaynes, John              FR Ohio                 4:09.02    4:09.66   2 
 17 Clevinger, Alex           SO Otterbein            4:08.66    4:09.80   3 
 18 Coudriet, Joey            FR Malone               4:03.78    4:10.43   3 
 19 Zorick, Austen            JR Wheeling Jes         4:09.00    4:10.67   2 
 20 Hoffman, Max              JR Otterbein            4:08.88    4:11.51   3 
 21 Henry, Zack               FR Wheeling Jes         4:09.00    4:12.92   3 
 22 Pendleton, Caleb          FR Cedarville           4:14.77    4:14.17   2 
 23 Farson, Ellis                Ohio State R         4:20.00    4:14.81   2 
 24 Keith, Owen               FR Seton Hill           4:05.92    4:15.08   3 
 25 Coogan, Joey              SO Otterbein            4:22.88    4:16.90   2 
 26 Davis, Noah               FR Ohio Christi         4:26.74    4:17.43   2 
 27 Parsons, Hunter           FR Shawnee Stat         4:24.79    4:17.84   2 
 28 Marino, Nick              JR Walsh                4:05.00    4:17.89   3 
 29 Deugan, Heath             JR LDP                  4:21.18    4:17.92   2 
 30 Vipperman, Seth           SO Otterbein            4:21.85    4:19.71   2 
 31 Neihart, Zeke             SO Malone               4:32.11    4:21.01   1 
 32 Pace, Tyler               SO Walsh                4:10.00    4:22.28   2 
 33 Newton, Dylan             JR Ohio Christi         4:28.14    4:22.86   2 
 34 Rodgers, Joel             FR Ohio Christi         4:23.46    4:23.70   2 
 35 Cantaral, Micah           SR Seton Hill           4:07.00    4:25.80   3 
 36 Goldstein, Josh              Ohio State R         4:20.00    4:26.09   2 
 37 Smith, Noah               SR Ohio State R         4:30.00    4:26.31   1 
 38 Cameron, Palmer           FR Seton Hill           4:19.00    4:29.49   2 
 39 Fox, Aaron                SR Capital                         4:30.15   1 
 40 Bitter, Andrew            JR Otterbein            4:30.22    4:31.10   1 
 41 Brown, Jordan             SO Unattached           4:40.00    4:33.06   1 
 42 Rus, Andrew               JR Capital              4:36.79    4:36.00   1 
 43 Freeman, Caleb            FR Walsh                4:38.04    4:36.88   1 
 44 Preece, Blake                Bowling Gree         4:30.00    4:37.15   1 
 45 Ridenour, Austin          JR Shawnee Stat         4:49.49    4:40.72   1 
 46 Werne, Zach               SR Shawnee Stat                    4:41.13   2 
 47 Kennelly, Caleb           JR Unattached           5:05.00    4:45.16   1 
 48 Kennelly, Aaron           FR Unattached           5:05.00    4:51.00   1 
 49 Kuchynsky, Kyle              Ohio State R         5:10.00    4:56.83   1 
 50 Davis, Jesus                 Ohio State R         4:50.00    5:02.75   1 
 51 Secoy, Tim                SO Shawnee Stat         5:01.50    5:03.24   1 
 
Event 13  Women 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Angelopoulos, Sophia      SO Wright State           58.06      59.02   2  10   
  2 Murphy, Amber             SO Malone               1:00.59      59.04   2   8   
  3 Acosta, Hailey            SO Otterbein              58.92      59.07   2   6   
  4 Carr, Rebekah             SO Malone                 58.93      59.09   2   5   
  5 Krieger, Ashley           JR Malone               1:00.97      59.31   2   4   
  6 Ramsey, Jennifer          FR Wright State         1:00.46    1:01.89   2   3   
  7 Rumer, Kennedy            JR Wright State         1:02.09    1:01.90   2   2   
  8 Culhane, Clarise          FR Walsh                1:04.65    1:04.90   1   1   
  9 D'Isidoro, Susan          FR Ohio Dominic         1:04.00    1:05.04   2 
 10 Beitzinger, Zoey             Bowling Gree         1:05.01    1:05.09   1 
 11 Torelli, Gina                Ohio State R         1:10.00    1:08.62   1 
 
Event 14  Men 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bernard, Josiah           SR Cedarville             50.55      50.29   3  10   
  2 Neal, Brandyn             SO Walsh                  50.12      50.34   3   8   
  3 Kelly, Cody               JR Seton Hill             50.49      51.42   3   6   
  4 Sipes, Tanner             SO Otterbein              50.97      51.47   3   5   
  5 Campbell, Kohl            FR Wheeling Jes           52.29      51.70   2   4   
  6 McCaskill, Marcel         JR Wheeling Jes           51.37      51.72   2   3   
  7 Shahbaz, Shahzib          JR Seton Hill             53.50      51.75   1   2   
  8 Carl, Zack                FR Seton Hill             51.11      51.92   2   1   
  9 Steenbock, Josh           SR Wheeling Jes           50.80      52.05   3 
 10 Gatchell, Joel            SO Cedarville             53.39      52.57   1 
 11 Kane, Ryan                JR Unattached             51.00      52.58   2 
 12 Rager, Ryan               FR Cedarville             52.68      52.91   2 
 13 Landadio, Chris           FR Cedarville             52.66      53.49   2 
 14 Rymer, Aleksandar         FR Walsh                  53.12      53.57   1 
 15 Klaus, Andrew             SO Otterbein              52.22      53.73   2 
 16 Turner, Dalton            SO Wheeling Jes           53.50      55.31   1 
 17 Washington, Shane         FR Shawnee Stat           58.33    1:00.90   1 
 
Event 15  Women 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Foltz, Katy               JR Otterbein            2:18.30    2:15.41   3  10   
  2 Hoffman, Sarah            SR Cedarville           2:19.09    2:16.60   3   8   
  3 Sweeney, Rachel           FR Cedarville           2:18.87    2:17.07   3   6   
  4 Grimes, Katie             JR Malone               2:16.95    2:17.73   3   5   
  5 Bedell, Sarah             JR Otterbein            2:17.55    2:18.84   3   4   
  6 Kowalewicz, Gina          FR Otterbein            2:20.51    2:19.28   3   3   
  7 Soehnlen, Megan           FR Walsh                2:20.71    2:19.70   3   2   
  8 Rose, Carly               SR Cedarville           2:17.95    2:21.42   3   1   
  9 Rogiers, Allison          SO Otterbein            2:26.30    2:22.93   2 
 10 Ewing, Marie              FR Cedarville           2:20.53    2:23.52   3 
 11 Blasiole, Maria           FR Malone               2:21.73    2:23.68   3 
 12 MacElrevey, Madison       JR Otterbein            2:24.74    2:23.71   2 
 13 Shuman, Lauren            FR Wright State         2:23.18    2:25.70   2 
 14 Scheffel, Lindsay         FR Wheeling Jes         2:27.00    2:26.05   2 
 15 Putnam, Bethany           SO Cedarville           2:29.35    2:26.21   2 
 16 Arnott, Alex              SO Wheeling Jes         2:22.00    2:26.74   3 
 17 Bassette, Elizabeth       JR Cedarville           2:24.86    2:26.87   2 
 18 Saul, Corinne             JR Otterbein            2:29.59    2:27.76   1 
 19 Jones, Lindsey            JR Otterbein            2:29.07    2:28.21   2 
 20 Ruff, Lindsey             JR Otterbein            2:24.00    2:28.43   2 
 21 McCormick, Mallory           Unattached           2:25.31    2:28.96   2 
 22 Turrentine, Aly           SO Ohio Christi         2:36.60    2:31.21   1 
 23 Dutton, Alexandra         JR Malone               2:29.44    2:33.75   2 
 24 Frank, Lauren             JR Otterbein            2:37.29    2:34.31   1 
 25 Edic, Melina                 Ohio State R         2:28.00    2:34.77   2 
 26 Bellotti, Jade            JR Seton Hill           2:28.00    2:35.45   2 
 27 Robinette, Haley          FR Ohio Christi         2:39.16    2:36.12   1 
 28 Noecker, Kristen          JR Ohio Dominic         2:35.67    2:36.50   1 
 29 Hook, Kiersten            SR Wright State         2:41.05    2:36.83   1 
 30 Watkins, Kendall             Ohio State R         2:40.18    2:37.59   1 
 31 Hizer, Kayla              SO Wheeling Jes         2:36.00    2:37.69   1 
 32 Lersch, Julia             FR Seton Hill           2:26.00    2:37.99   2 
 33 Burgess, Grace            FR Wheeling Jes         2:24.00    2:39.62   2 
 34 Thayer, Anna              SO Cedarville           2:43.00    2:40.29   1 
 35 Stewart, Sara             SO Ohio Christi         2:37.24    2:44.94   1 
 
Event 16  Men 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Carroll, Justin           SR Ohio Dominic         1:53.19    1:53.02   4  10   
  2 Chaplik, Noah             FR Malone               1:55.25    1:53.86   4   8   
  3 Benecke, Kyle             JR Ohio Christi         1:57.47    1:54.33   4   6   
  4 Garrison, Josiah          SO Cedarville           1:57.94    1:55.24   4   5   
  5 Chaplik, Nick             FR Malone               1:55.84    1:55.77   4   4   
  6 Yoder, Solomon            SR Walsh                1:55.98    1:56.13   4   3   
  7 Dunn, Ryan                JR Unattached           1:56.00    1:56.14   4   2   
  8 Jankowski, Mike           FR Malone               1:55.85    1:56.45   4   1   
  9 Goodwin, Amir             FR Seton Hill           1:57.99    1:56.52   4 
 10 Cannon, Christopher       FR Malone               1:56.48    1:57.06   4 
 11 Bogantz, Bobby            JR Ohio Dominic         1:58.67    1:57.50   4 
 12 Knabe, Derek              SR Capital              1:59.06    1:58.11   3 
 13 Forney, Nathan            SO Otterbein            1:59.98    1:58.70   3 
 14 Facemyer, Jett            FR Otterbein            1:58.88    1:58.98   3 
 15 Harper, Samuel            JR Cedarville           2:01.76    1:59.27   2 
 16 Menear, Ty                SR Mount Union          1:59.34    1:59.74   3 
 17 McClain, Mitchell         FR Otterbein            2:05.62    1:59.90   2 
 18 Harroun, Tyler            SO Malone               1:58.34    2:00.24   4 
 19 Coudriet, Joey            FR Malone               2:02.86    2:00.86   2 
 20 McLean, Austin            SO Seton Hill           2:00.96    2:01.37   2 
 21 Gideon, Kevin             SO Cedarville           2:05.93    2:01.75   2 
 22 Gibson, Cameron           SO Wheeling Jes         2:00.00    2:01.88   3 
 23 Snabes, Nick              SR Otterbein            1:59.13    2:02.15   3 
 24 Sholl, Andrew             SO Cedarville           1:59.42    2:02.23   3 
 25 Cantaral, Micah           SR Seton Hill           2:02.60    2:02.29   2 
 26 Ellis, Chad               SR Ohio Dominic         1:58.72    2:02.55   3 
 27 Church, Sam               SO Ohio Christi         2:03.59    2:03.50   2 
 28 Wiggins, Jarrett          SR Ohio State R         2:04.00    2:03.52   2 
 29 Wahlie, John              FR Mount Union          1:59.67    2:04.33   3 
 30 Elick, Austin                Bowling Gree         2:09.74    2:05.90   1 
 31 Pendleton, Caleb          FR Cedarville           2:04.89    2:06.16   2 
 32 Deugan, Heath             JR LDP                  2:03.94    2:06.79   2 
 33 Keith, Owen               FR Seton Hill           2:01.00    2:07.15   3 
 34 Davis, Noah               FR Ohio Christi         2:09.38    2:07.46   1 
 35 Donovan, Andrew           FR Shawnee Stat         2:07.53    2:08.29   1 
 36 Parsons, Hunter           FR Shawnee Stat         2:07.91    2:08.88   1 
 37 Newton, Dylan             JR Ohio Christi         2:11.12    2:09.38   1 
 38 Smith, Noah               SR Ohio State R         2:10.00    2:09.44   1 
 39 Cejer, Cole               FR Seton Hill           2:01.62    2:10.95   2 
 40 Rodgers, Joel             FR Ohio Christi         2:12.04    2:11.74   1 
 41 Goldstein, Josh              Ohio State R         2:08.00    2:12.67   1 
 42 Pyle, Jonas               FR Capital              2:17.72    2:14.54   1 
 43 Neihart, Zeke             SO Malone               2:09.45    2:15.45   1 
 44 Washington, Shane         FR Shawnee Stat         2:22.94    2:16.77   1 
 45 Ridenour, Austin          JR Shawnee Stat         2:17.62    2:17.45   1 
 46 Secoy, Tim                SO Shawnee Stat         2:26.50    2:31.76   1 
 
Event 17  Women 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Angelopoulos, Sophia      SO Wright State         1:06.02    1:06.39   2  10   
  2 Svendsen, Paige           SO Malone               1:09.03    1:06.41   2   8   
  3 Tamasovich, Megan         SO Ohio Dominic         1:08.84    1:09.39   2   6   
  4 Johnson, Jodi             SR Cedarville           1:10.05    1:09.66   2   5   
  5 McDermott, Madelynn       SO Malone               1:10.07    1:10.29   2   4   
  6 Kimberly, Emma            FR Otterbein            1:11.25    1:11.29   2   3   
  7 Warren, Brooklyn          FR Cedarville           1:12.84    1:11.36   1   2   
  8 Willis, Kayle             SO Wright State         1:09.89    1:14.46   2   1   
  9 Wrenn, Jessica               Ohio State R         1:05.00    1:14.62   2 
 10 Bodeker, Abbey            SR Capital              1:17.99    1:15.81   1 
 11 Tumblin, Monica           SO Ohio Dominic                    1:18.16   1 
 
Event 18  Men 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Knoch, Lane               FR Walsh                  55.03      55.41   2  10   
  2 Bass, Draven              SO Ohio Dominic           55.05      55.45   2   8   
  3 McClaskey, Zachary        FR Walsh                  56.12      56.24   2   6   
  4 Conlon, Mackenzie         SO Otterbein              58.88      58.60   2   5   
  5 Carrico, Caleb            SO Cedarville             58.36      58.79   2   4   
  6 Rivers, Dawson            FR Wheeling Jes         1:00.79      59.28   2   3   
  7 Smith, Isaiah             SO Ohio Dominic         1:01.73    1:01.05   2   2   
  8 Wickham, Tim              FR Wheeling Jes         1:02.02    1:02.22   1   1   
  9 Nguyen, John                 Ohio State R         1:06.72    1:05.76   1 
 
Event 19  Women 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Williams, Zarria          SO Ohio Christi           25.76      25.30   0.8  5  10   
  2 Sargent, Rachel           FR Ohio Christi           25.77      25.78   0.8  5   8   
  3 Mouser, Hunter            SR Capital                25.90      25.80   0.8  5   6   
  4 Salhieh, Iman             SO Wright State           25.80      26.16   0.8  5   5   
  5 Barber, Bryanna           SO Ohio Dominic           26.07      26.21   0.8  5   4   
  6 Krieger, Ashley           JR Malone                 26.40      26.39   0.8  5   3   
  7 Carr, Rebekah             SO Malone                 26.97      26.59   1.4  4   2   
  8 Cummings, Shyla           SR Otterbein              26.50      26.67   1.4  4   1   
  9 Murphy, Amber             SO Malone                 26.44      26.80   0.8  5  26.794
 10 Mayes, Niamani            JR Capital                27.58      26.80   1.4  3  26.800
 11 MacLean, Emily            FR Wright State           27.29      26.83   1.4  3 
 12 Phillips, Sydney          SO Otterbein              27.79      26.86   1.4  3 
 13 Kotoch, Rachael           SO Walsh                  27.22      26.89   1.4  3 
 14 Johnson, Hanah            SO Cedarville             27.31      27.10   1.4  3 
 15 Hazelwood, Daneen         FR Ohio Christi           29.31      27.13   1.5  2 
 16 Tarver, Jayla             FR Wright State           27.34      27.14   1.4  3 
 17 Stevens, Shaunqueza       SO Ohio Dominic           26.37      27.15   0.8  5 
 18 Rumer, Kennedy            JR Wright State           27.18      27.36   1.4  4 
 19 Ramsey, Jennifer          FR Wright State           27.54      27.56   1.4  3 
 20 Murdock, Anaya            SO Ohio Dominic           27.97      27.71   1.5  2 
 21 Culhane, Clarise          FR Walsh                  28.12      27.99   1.5  2 
 22 Bonanno, Mattee           FR Otterbein              28.26      28.19   1.5  2 
 23 Robertson, Bekah          FR Wright State           28.00      28.21   1.5  2 
 24 Wrenn, Jessica               Ohio State R           28.00      28.58   1.5  2 
 25 Coleman, Leah                Ohio State R           30.00      28.93   0.4  1 
 26 Torelli, Gina                Ohio State R           30.00      29.54   0.4  1 
 27 Roberts, Madison          FR Cedarville             30.04      29.98   0.4  1 
 28 Pullins, Abigail          FR Cedarville             29.44      30.17   1.5  2 
 29 Carney, Asya              FR Wheeling Jes           30.35      30.68   0.4  1 
 
Event 20  Men 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Hardmon, Keagan           FR Ohio Christi           21.92      21.75   2.2  5  10   
  2 Metts, Amir               FR Ohio Dominic           22.24      22.01   2.2  5   8   
  3 Digby, A.J.               SO Mount Union            22.31      22.04   2.2  5   6   
  4 Etzler, Clark             JR Mount Union            22.61      22.56   1.3  4   5   
  5 Meeker, Noah              FR Capital                22.51      22.78   2.2  5   4   
  6 Sipes, Tanner             SO Otterbein              22.78      22.80   1.3  4   3   
  7 Printy, Samuel            JR Mount Union            22.60      22.81   2.2  5   2   
  8 Sallee, Desmond           SO Malone                 22.77      22.85   1.3  4   1   
  9 Neff, Tyler               SR Mount Union            22.09      22.87   2.2  5 
 10 Farley, Kyle              FR Capital                22.51      22.88   2.2  5 
 11 Kyser, Wade               JR Cedarville             22.74      22.92   1.3  4  22.913
 12 Zavarelli, Joseph         SO Malone                 23.18      22.92   1.4  3  22.920
 13 Carl, Zack                FR Seton Hill             23.08      22.94   1.4  3 
 14 Santos, Nicholas          SO Capital                22.89      23.02   1.3  4 
 15 Bernard, Josiah           SR Cedarville             22.44      23.19   2.2  5 
 16 Boxer, Josh               JR Cedarville             22.72      23.24   1.3  4 
 17 Trezise, Mason            SR Capital                23.00      23.28   1.3  4 
 18 Rager, Ryan               FR Cedarville             23.59      23.42   1.9  2  23.412
 19 Neal, Brandyn             SO Walsh                  22.74      23.42   1.3  4  23.418
 20 Humphrey, Benny           FR Cedarville             23.70      23.59   1.9  2 
 21 Jalloh, Omar              FR Ohio Dominic           23.69      23.96   1.9  2 
 22 Chandler, Brian           SR Unattached             24.80      24.00   0.8  1 
 23 Kostka, Stan              FR Wheeling Jes           24.25      24.01   1.9  2 
 24 Gatchell, Joel            SO Cedarville             23.11      24.02   1.4  3 
 25 Brefford, Donovan         FR Ohio Dominic           24.18      24.14   1.9  2 
 26 Boldt, Grant              FR Cedarville             23.89      24.18   1.9  2 
 27 Landadio, Chris           FR Cedarville             24.54      24.24   0.8  1 
 28 Rymer, Aleksandar         FR Walsh                  23.54      24.25   1.4  3 
 29 Huffman, Nic                 Unattached             24.80      24.26   0.8  1 
 30 Flowers, Rasheed          SR University o           23.50      24.34   1.4  3 
 31 Shick, Brock              JR Ohio Christi           24.84      24.70   0.8  1 
 -- McCaskill, Marcel         JR Wheeling Jes           23.06        DNF   1.4  3 
 
Event 21  Women 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunn, Anna                FR Wright State        18:50.00   18:44.29   10   
  2 Dalton, Alexandra         FR Malone              19:16.86   18:57.62    8   
  3 Penrod, Jasmine           FR Malone              19:30.00   18:58.62    6   
  4 Risley, Dana              SO Malone              19:36.63   19:03.65    5   
  5 Johnson, Gabby            JR Cedarville          20:16.24   19:05.31    4   
  6 Ward, Tiffany             SO Wright State        18:50.00   19:19.53    3   
  7 Martin, Maria             SO Malone              19:42.67   19:22.39    2   
  8 Horan, Shannon            JR Seton Hill          18:45.00   19:27.99    1   
  9 Skledar, Carolyn          SO Malone              20:00.00   20:20.26  
 10 Willett, Clare            FR Malone              20:49.19   20:27.35  
 11 Rittenour, Alicia         FR Wright State                   20:31.85  
 12 Burns, Emma               FR Otterbein           20:30.35   20:33.23  
 13 Ferrero, Danielle         FR Otterbein           21:15.17   20:50.12  
 14 Rohrer, Lydia             FR Otterbein                      21:10.40  
 15 Miller, Alaina            FR Capital             21:50.15   21:33.28  
 16 Groves, Hailey            SO Otterbein           21:48.44   21:44.48  
 17 Spencer, Shelby           FR Ohio Christi                   21:51.74  
 18 Carroll, Micaela          JR Ohio Dominic                   22:32.67  
 -- Baker, Tessa              SO Wright State                        DNF  
 -- Swartz, Jessica           SR Wright State        18:50.00        DNF  
 -- Nolan, Shelby             SO Wright State        18:50.00        DNF  
 -- Halsey, Abigail           FR Wright State                        DNF  
 
Event 22  Men 5000 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Alexander, Robby          SR Miami Stride        15:14.00   15:15.24   2  10   
  2 Stahl, Wyatt              SO Wright State        15:46.46   15:26.13   2   8   
  3 Bandy, Nick               SR Ohio State R        15:20.00   15:27.67   2   6   
  4 Mathes, Tyler             JR Wright State        15:32.90   15:30.94   2   5   
  5 Strausbaugh, Lorne        SR Malone              15:12.04   15:34.43   2   4   
  6 White, Jason              JR Ohio                16:10.17   15:35.97   2   3   
  7 Gard, Seth                FR Ohio                15:42.65   15:36.42   2   2   
  8 Fox, James                SR Ohio                16:11.03   15:37.58   2   1   
  9 Ehret, Jamey              JR Otterbein           15:59.91   15:39.98   2 
 10 Keck, Patrick             SO Unattached          16:00.00   15:48.83   2 
 11 Cochran, Phillip          SR Unattached          15:37.00   15:50.64   2 
 12 Traffie, Avery            SO Cedarville          15:55.00   15:55.38   2 
 13 Mathes, Tanner            JR Wright State        16:46.73   16:03.16   1 
 14 Heckman, Ryan                Ohio State R        15:50.00   16:07.19   2 
 15 Carmany, Dan              SO Malone              16:50.99   16:07.51   1 
 16 Sawant, Shashank             Ohio State R        16:28.00   16:21.79   1 
 17 McBride, Brady            SO Ohio                15:53.15   16:24.55   2 
 18 Agosta, Matthew           FR Ohio                15:38.92   16:32.88   2 
 19 Parsons, Chris            FR Shawnee Stat        16:34.36   16:33.32   1 
 20 Gregson, Matt             FR Ohio                17:10.91   16:34.35   1 
 21 Kelley, Aidan                Bowling Gree        16:50.00   16:42.62   1 
 22 Nalin, Ansel                 Unattached          17:00.00   17:11.03   1 
 23 Flynn, Conner             SO Shawnee Stat        17:26.83   17:12.40   1 
 24 Antonini, Greg               Ohio State R        17:35.00   17:24.72   1 
 25 Evans, Wyatt              FR Wright State                   17:29.49   1 
 26 Hutchins, Nathan          SO Capital             17:46.26   17:42.18   1 
 27 Napier, Quinton           SO Capital             17:47.02   17:43.17   1 
 28 Zugelder, Zach            JR Wright State                   17:44.49   1 
 29 Vermillion, Christian     SO Capital             18:16.00   17:52.96   1 
 30 mayse, andy               SR Unattached          16:30.00   18:19.53   1 
 31 Klein, Ian                   Unattached          18:30.00   18:20.08   1 
 32 Clark, Robert             SR Ohio State R        21:00.00   18:54.20   1 
 33 Berger, Alex                 Ohio State R        18:10.00   19:00.02   1 
 -- McCartney, George         JR Malone              14:51.10        DNF   2 
 -- Boyer, Nate               SR Malone              14:55.83        DNF   2 
 
Event 25  Women High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harmon, Mariah            FR Wheeling Jes                      1.61m   10   
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
        P    P    O    O  PPP    O    P  XXX 
  2 Hilt, Emily               SO Capital                1.58m      1.58m    8   
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 1.61 
        P    P    O    O   XO  XXX 
  3 Hasty, Jonteal            JR Seton Hill             1.62m     J1.58m    5.50
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 1.61 
        P    P   XO    O  XXO  PPP 
  3 Greenhoff, Elona          SO Capital                1.60m     J1.58m    5.50
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 1.61 
        P    P    O   XO  XXO  XXX 
  5 Tamasovich, Megan         SO Ohio Dominic           1.67m      1.55m    4   
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 
        P    P    O    O  XXX 
  6 Branney, Olga             SO Malone                 1.70m     J1.55m    3   
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 
        P    P   XO   XO  XXX 
  7 Carney, Asya              FR Wheeling Jes           1.52m     J1.55m    2   
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 
        O    O    O  XXO  PPP 
  8 Saunders, Jenna           FR Malone                 1.61m      1.50m    1   
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    O    O  XXX 
  9 Fisher, Zoie              FR Ohio Dominic           1.43m      1.40m  
     1.40 1.45 
       XO  XXX 
 -- Robertson, Bekah          FR Wright State           1.48m         NH  
     1.40 
      XXX 
 -- Blais, Amanda             SO Otterbein              1.46m         NH  
     1.40 
      XXX 
 -- Barreto, Patricia         FR Ohio Dominic                         NH  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 1.61 
        P    P    P    P    P  XXX 
 
Event 26  Men High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Allison, Logan            SR Capital                1.97m      1.95m   10   
     1.80 1.83 1.86 1.89 1.92 1.95 2.01 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Jackson, James            FR Malone                 1.94m      1.92m    8   
     1.70 1.75 1.80 1.83 1.86 1.89 1.92 1.95 
        O    O   XO    O   XO    O  XXO  XXX 
  3 Pelima, Varney            FR Walsh                  1.99m      1.89m    6   
     1.86 1.89 1.92 
       XO  XXO  XXX 
  4 Monaghan, Ian             SR Ohio Christi           1.84m      1.86m    5   
     1.70 1.75 1.80 1.83 1.86 1.89 
        O    O    O  XXO    O  XXX 
  5 Smith, Isaiah             SO Ohio Dominic           1.84m      1.80m    4   
     1.80 1.83 
      XXO  XXX 
  6 Snyder, Caleb             JR Cedarville             1.73m      1.75m    3   
     1.65 1.70 1.75 1.80 
        O    O    O  XXX 
  7 Seman, John               JR Capital                1.91m     J1.75m    2   
     1.65 1.70 1.75 1.80 
        O   XO    O  XXX 
 -- Tolbert, Zane             SO Walsh                  1.80m         NH  
     1.70 
      XXX 
 
Event 27  Women Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kolling, Harmony          SR Otterbein              3.97m      4.05m   10   
     3.60 3.70 3.80 3.85 4.00 4.05 4.11 
      XXO    O    O  XXO   XO   XO  XXX 
  2 Heckman, Maria            JR Wright State           3.82m      3.70m    8   
     3.50 3.60 3.70 3.80 
        O    O    O  XXX 
  3 Plecenik, Kelsey          JR Seton Hill             3.25m      3.20m    6   
     3.05 3.20 3.35 
       XO    O  XXX 
  4 Swallows, Julia           FR Otterbein              3.45m     J3.20m    5   
     3.05 3.20 3.35 
      XXO    O  XXX 
  5 Kennedy, Kathleen         FR Otterbein              3.16m     J3.20m    4   
     2.90 3.05 3.20 3.35 
        O    O  XXO  XXX 
  6 Ranzau, Sydney            FR Otterbein              3.22m      3.05m    3   
     2.90 3.05 3.20 
       XO    O  XXX 
  7 Blunt, Jaimie             FR Otterbein              3.28m     J3.05m    2   
     2.90 3.05 3.20 
      XXO    O  XXX 
  8 Fiske, Kathryn            FR Wright State           3.00m      2.90m    1   
     2.75 2.90 3.05 
        O    O  XXX 
  9 Edwards, Amanda           SO Cedarville             3.19m     J2.90m  
     2.75 2.90 3.05 
      XXO  XXO  XXX 
 10 Nunan, Taylor             SO Cedarville             2.92m      2.75m  
     2.75 2.90 3.05 
        O    X  XXX 
 10 Smith, Jacquelyn          SO Wright State           3.07m      2.75m  
     2.75 2.90 
        O  XXX 
 -- Barton, Jessica           FR Cedarville             3.19m         NH  
     2.75 
      XXX 
 
Event 28  Men Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DiAngelis, Derek          SR Seton Hill             4.72m      4.60m   10   
     4.30 4.45 4.60 4.75 
       XO    O    O  XXX 
  2 Botello, Alex             SO Ohio Dominic           4.29m      4.30m    8   
     4.00 4.15 4.30 4.45 
       XO   XO   XO  XXX 
  3 Lemasters, Jarett         FR Wheeling Jes           4.50m      4.15m    6   
     4.00 4.15 4.30 
        O    O  XXX 
  4 Chirdon, Jesse            SO Otterbein              4.14m     J4.15m    5   
     4.00 4.15 4.30 
      XXO    O  XXX 
  5 Kennelly, Caleb           JR Unattached             3.81m     J4.15m    4   
     3.85 4.00 4.15 4.30 
        O  XXO  XXO  XXX 
  6 Berry, Darius             JR Wheeling Jes           4.05m      3.85m    3   
     3.70 3.85 4.00 4.15 
       XO    O    P  XXX 
 -- Adkins, Joshua            SO Cedarville             4.30m         NH  
     4.15 
      XXX 
 
Event 29  Women Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Williams, Zarria          SO Ohio Christi           5.76m      5.57m   0.5  10   
     5.48m(0.3) 5.44m(+0.0) 5.29m(0.1) 4.91m(1.3) 5.31m(0.1) 5.57m(0.5)
  2 Sargent, Rachel           FR Ohio Christi           5.14m      5.27m   0.2   8   
     5.27m(0.2) 4.84m(1.0) 4.84m(+0.0) 4.87m(0.7) 4.85m(0.1) 4.75m(0.7)
  3 Strother, Paiten          SR Malone                 5.01m      5.13m   1.0   6   
     5.02m(0.8) 5.13m(1.0) 5.10m(+0.0) 4.80m(0.4) 5.04m(0.8) FOUL(1.7)
  4 Stebbins, Katelyn         JR Seton Hill             5.22m      5.12m   0.7   5   
     5.00m(0.5) 4.94m(0.9) 5.12m(0.7) 4.90m(2.0) 4.87m(+0.0) 4.93m(1.2)
  5 Tamasovich, Megan         SO Ohio Dominic                      5.00m   0.7   4   
     4.89m(+0.0) 5.00m(0.7) PASS      4.58m(0.7) 4.56m(0.8) 4.83m(+0.0)
  6 Abrahamowicz, Katie       SR Wright State           5.15m      4.97m  +0.0   3   
     4.94m(0.6) 4.97m(+0.0) 4.87m(+0.0) 4.94m(0.6) 4.88m(0.4) 4.68m(1.7)
  7 Walch, Kaitlyn            FR Seton Hill             4.55m      4.59m   1.7   2   
     4.39m(0.3) 4.45m(0.2) 4.45m(+0.0) 4.51m(0.5) 4.59m(1.7) 4.53m(1.3)
  8 Fisher, Zoie              FR Ohio Dominic                      4.53m  +0.0   1   
     4.42m(1.0) 4.53m(+0.0) 4.25m(0.9) 4.35m(1.2) 4.34m(+0.0) 4.12m(0.9)
  9 Polinsky, Stephanie       SO Seton Hill             4.46m      4.42m  +0.0 
     FOUL(+0.0) 4.42m(+0.0) FOUL(0.6) 4.24m(+0.0) FOUL(0.9) FOUL(+0.0)
 10 Carney, Asya              FR Wheeling Jes           4.54m      4.28m   0.7 
     4.10m(+0.0) 4.20m(0.3) 4.28m(0.7)            
 11 Miller, Morgan            SO Wright State           4.56m      4.26m   1.9 
     FOUL(+0.0) 4.26m(1.9) FOUL(+0.0)            
 12 Spriggs, Haley               Bowling Gree           4.01m      4.24m  +0.0 
     4.24m(+0.0) 4.22m(0.9) 3.95m(1.8)           
 
Event 30  Men Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Ryles, DaLon              JR Seton Hill             6.60m      6.68m  +0.0  10   
     6.54m(0.6) 6.58m(1.7) 6.50m(+0.0) FOUL(+0.0) 6.68m(+0.0) 6.60m(1.1)
  2 Gilbert, faheem           FR Unattached             4.00m      6.65m   0.5   8   
     6.65m(0.5) 6.13m(0.8) 6.16m(+0.0) FOUL(1.3) 5.94m(2.0) 6.39m(0.3)
  3 Smith, Isaiah             SO Ohio Dominic           6.27m      6.21m  +0.0   6   
     6.03m(+0.0) 6.12m(1.9) 6.09m(1.9) 6.00m(1.3) 6.21m(+0.0) 6.12m(+0.0)
  4 Hobbs, Dakota             FR Malone                            6.17m   0.8   5   
     6.00m(1.3) 5.95m(1.6) 5.91m(1.6) FOUL(0.6) 6.17m(0.8) 5.82m(0.8)
  5 Robinson, Ronald          SO Walsh                  6.27m      6.11m   0.6   4   
     6.11m(0.6) 5.79m(0.1) 5.64m(2.2) FOUL(1.8) 5.60m(0.6) 5.62m(0.1)
  6 Conlon, Mackenzie         SO Otterbein              6.14m      6.03m   0.6   3   
     5.87m(1.4) 6.03m(0.6) 6.01m(1.5) PASS      PASS      PASS     
  7 Monaghan, Ian             SR Ohio Christi           5.85m      5.97m   0.2   2   
     5.63m(0.2) 5.97m(0.2) 5.72m(0.2) 5.45m(2.1) FOUL(1.9) 5.75m(0.3)
  8 Jeter, Tavon              FR Wheeling Jes           6.35m      5.94m   1.8   1   
     5.86m(0.8) 5.72m(0.3) 5.94m(1.8) FOUL(1.2) FOUL      FOUL     
  9 Snyder, Caleb             JR Cedarville             6.12m      5.87m   0.5 
     FOUL(1.7) 5.87m(0.5) 5.86m(1.0) FOUL(+0.0) FOUL(0.6) 5.74m(1.6)
 10 Meeker, Noah              FR Capital                6.22m      5.86m   3.1 
     5.81m(+0.0) 5.86m(3.1) FOUL(0.9)           
 11 Cornwall, Evan            SO Cedarville             5.74m      5.85m   1.1 
     5.45m(1.5) 5.85m(1.1) 5.41m(1.4)            
 -- Jackson, James            FR Malone                 6.02m       FOUL       
     FOUL(1.5) FOUL      PASS                
 -- Smith, Chayse             FR Ohio Dominic           5.79m       FOUL       
     FOUL      FOUL      FOUL                
 
Event 31  Women Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Abrahamowicz, Katie       SR Wright State          11.27m     10.70m   0.3  10   
     10.36m(0.1) 10.70m(0.3) 9.92m(0.6) 10.33m(0.6) 10.63m(0.8) 10.19m(1.3)
  2 Polinsky, Stephanie       SO Seton Hill            10.07m      9.56m   0.2   8   
     9.19m(0.9) 9.26m(0.2) 9.56m(0.2) FOUL(0.2) 9.30m(0.3) 9.32m(0.1)
  3 Fisher, Zoie              FR Ohio Dominic           9.61m      9.45m  +0.0   6   
     8.72m(+0.0) 9.39m(+0.0) 9.19m(1.3) 9.14m(0.2) 9.45m(+0.0) 9.05m(0.8)
  4 MacLean, Emily            FR Wright State           9.95m      8.92m   0.3   5   
     8.68m(+0.0) 8.92m(0.3) PASS      FOUL      FOUL      FOUL     
 
Event 32  Men Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Snyder, Caleb             JR Cedarville            13.47m     13.04m   0.2  10   
     12.42m(0.7) 12.74m(0.2) 12.89m(1.1) 12.88m(0.9) FOUL(0.2) 13.04m(0.2)
  2 Conlon, Mackenzie         SO Otterbein             12.73m     12.99m   0.6   8   
     12.56m(1.0) 12.99m(0.6) 12.70m(1.3) PASS      PASS      PASS     
  3 Robinson, Ronald          SO Walsh                 13.72m     12.79m   0.4   6   
     12.79m(0.4) 12.48m(0.2) 12.58m(0.9) 12.31m(0.5) 12.05m(+0.0) 12.45m(0.1)
  4 Jeter, Tavon              FR Wheeling Jes          12.00m     12.00m   0.4   5   
     12.00m(0.4) 11.90m(0.7) 11.92m(0.1) FOUL(1.2) 11.45m(+0.0) PASS     
  5 Wonner, Devin             FR Walsh                 12.96m     11.71m   1.2   4   
     FOUL(+0.0) 11.66m(0.8) 11.71m(1.2) 11.57m(+0.0) FOUL(0.2) 11.66m(0.8)
  6 Tolbert, Zane             SO Walsh                 12.01m     11.30m   0.5   3   
     FOUL(0.3) FOUL(0.3) 11.30m(0.5) 11.22m(0.2) FOUL(1.6) FOUL(+0.0)
 -- Cornwall, Evan            SO Cedarville            11.45m       FOUL       
     FOUL      FOUL      FOUL                
 
Event 33  Women Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Finnegan, Emily           JR Otterbein             44.61m     45.20m   10   
      FOUL  41.67m  FOUL  FOUL  45.20m  44.85m
  2 Dickerson, Lauren         JR Wheeling Jes          40.12m     41.84m    8   
      38.10m  41.84m  38.38m  38.79m  FOUL  FOUL
  3 Keck, Mary Brigid         FR Wheeling Jes          39.85m     39.56m    6   
      FOUL  FOUL  39.56m  FOUL  FOUL  38.27m
  4 Berry, Nicole             FR Unattached            42.00m     39.54m    5   
      38.11m  FOUL  39.54m  37.65m  39.44m  38.24m
  5 Swary, Mackenzie          JR Otterbein             38.59m     39.21m    4   
      36.82m  39.12m  38.27m  FOUL  39.21m  FOUL
  6 Fleming, Liz                 Unattached                       37.54m    3   
      37.09m  FOUL  37.54m  FOUL  FOUL  37.48m
  7 McCardle, Serenity        FR Ohio Christi          13.14m     37.01m    2   
      16.26m  FOUL  FOUL  33.55m  FOUL  37.01m
  8 Anaraodo, Ndidiamaka      FR Walsh                 35.43m     36.31m    1   
      32.25m  36.07m  36.31m  FOUL  33.61m  FOUL
  9 Cannon, Sarah             FR Wheeling Jes          35.33m     35.90m  
      34.69m  35.90m  35.46m  FOUL  33.82m  FOUL
 10 Beal, Jessica             SR Seton Hill            39.42m     35.56m  
      FOUL  35.56m  FOUL  34.22m  FOUL  FOUL
 11 Brown, Abigail            FR Cedarville            35.05m     35.53m  
      34.48m  34.38m  35.53m           
 12 Groves, Paige             FR Walsh                 36.67m     35.33m  
      35.33m  FOUL  33.99m           
 13 Thornton, Marie           SR Otterbein             35.05m     35.07m  
      35.07m  FOUL  30.17m           
 14 Mallory, Morrisa          SO Walsh                 36.94m     34.55m  
      FOUL  34.55m  34.35m           
 15 Breehl, Payton            JR Walsh                 35.22m     33.53m  
      29.26m  33.53m  FOUL           
 16 Yoder, Liza               SO Walsh                 33.80m     33.20m  
      32.45m  33.20m  33.10m           
 17 Greggerson, Kristen       FR Seton Hill            33.83m     33.11m  
      33.11m  33.00m  33.05m           
 18 Jemison, Whitney          FR Wheeling Jes          34.90m     31.85m  
      FOUL  31.85m  FOUL           
 19 Line, Savannah            FR Malone                33.44m     31.36m  
      30.08m  31.36m  FOUL           
 20 Wippel, Markie            SO Ohio Christi          34.33m     31.12m  
      30.61m  FOUL  31.12m           
 21 Winters, Emily            JR Wheeling Jes          31.21m     30.98m  
      30.98m  FOUL  FOUL           
 22 Rivers, Pasha             FR Ohio Dominic          32.90m     28.64m  
      24.06m  FOUL  28.64m            
 23 Horn, Kennedy             SO Wilmington (                     27.28m  
      FOUL  26.25m  27.28m           
 24 Henry, Calla              SR Wilmington (          29.55m     27.00m  
      27.00m  FOUL  FOUL           
 -- Stevenson, Lexi           JR Seton Hill            37.81m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Shontz, Helene            FR Malone                38.69m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Barth, Emma               SO Ohio Dominic          38.02m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 34  Men Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Presley, Alex             SR Wheeling Jes          49.61m     49.20m   10   
      FOUL  46.80m  FOUL  49.20m  47.97m  FOUL
  2 Seymour, Clayton          JR Ohio Dominic          42.36m     45.11m    8   
      40.35m  FOUL  45.11m  FOUL  42.86m  43.57m
  3 Sturm, Paul               JR Seton Hill            44.56m     44.39m    6   
      42.70m  43.23m  42.35m  42.60m  39.95m  44.39m
  4 Miller, Josh              FR Capital               43.21m     44.33m    5   
      41.33m  43.88m  44.06m  FOUL  42.07m  44.33m
  5 Scouten, Jonathan         JR Cedarville            43.35m     42.88m    4   
      40.58m  42.88m  FOUL  FOUL  37.68m  42.22m
  6 Baucke, Camden            SR Malone                41.10m     42.33m    3   
      37.04m  40.23m  38.58m  42.33m  40.21m  FOUL
  7 Sheridan, Austin          SR Seton Hill            39.92m     41.85m    2   
      41.23m  FOUL  40.85m  36.58m  41.85m  40.83m
  8 Gooch, Terry              FR Malone                39.57m     41.13m    1   
      39.60m  41.13m  39.39m  FOUL  FOUL  40.63m
  9 Sanner, Chad              SR Malone                39.15m     40.04m  
      39.62m  40.04m  39.86m  39.90m  38.40m  39.52m
 10 Ballentine, Austin        SR Cedarville            40.46m     39.02m  
      FOUL  39.02m  FOUL           
 11 Palo, Bucyrus             SO Walsh                 41.04m     38.00m  
      35.82m  FOUL  38.00m           
 12 Cook, Ben                 FR Ohio Dominic          32.04m     37.94m  
      35.57m  FOUL  37.94m           
 13 Hluch, Conner             FR Walsh                 38.00m     37.85m  
      33.83m  37.85m  37.51m            
 14 Tinkey, Jaret             FR Unattached            36.00m     37.54m  
      36.62m  37.54m  FOUL           
 15 Cooley, Connor            NA Unat-Ohio Do          38.03m     36.77m  
      36.51m  36.77m  36.66m            
 16 Kantor, Michael           FR Otterbein             38.45m     36.56m  
      34.80m  36.56m  FOUL            
 17 Dean, Cole                FR Unattached            35.00m     35.07m  
      35.07m  34.28m  33.60m           
 18 Catlett, Corbett          FR Ohio Christi          34.25m     33.47m  
      31.43m  30.88m  33.47m            
 19 Herubin, Chris            FR Wheeling Jes          39.32m     33.28m  
      FOUL  FOUL  33.28m           
 20 Zeiter, Owen              FR Malone                36.16m     32.27m  
      31.66m  30.27m  32.27m           
 21 Geiselhart, Zach          SO Seton Hill            26.61m     26.99m  
      26.99m                  
 22 Williams, Wesley          FR Cedarville                       16.50m  
      16.50m                  
 -- Morgan, Travis            SO Unattached            40.00m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- O'Conner, Derrick         FR Otterbein             38.96m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Coriell, Evan             JR Otterbein             43.73m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Penza, Dante              SO Walsh                 45.42m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Event 35  Women Hammer Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turley, Malia             JR Walsh                 53.73m     50.89m   10   
      48.54m  50.80m  47.82m  0.50m  50.89m  45.67m
  2 Fahey, Annie              JR Walsh                 42.08m     45.57m    8   
      41.50m  40.25m  43.70m  45.57m  43.67m  45.50m
  3 Liz, Fleming                 Unattached                       45.00m    6   
      45.00m  FOUL  FOUL  FOUL  42.85m  FOUL
  4 Finnegan, Emily           JR Otterbein             44.57m     44.95m    5   
      41.41m  FOUL  44.83m  43.42m  FOUL  44.95m
  5 Breehl, Payton            JR Walsh                 44.22m     44.29m    4   
      39.05m  44.29m  41.28m  43.49m  42.98m  39.98m
  6 Lee, Kassie               SO Capital               41.43m     44.11m    3   
      FOUL  40.80m  43.25m  FOUL  43.42m  44.11m
  7 Dickerson, Lauren         JR Wheeling Jes          42.03m     42.55m    2   
      42.55m  FOUL  40.31m  FOUL  41.44m  41.19m
  8 Stevenson, Lexi           JR Seton Hill            44.39m     42.42m    1   
      42.42m  41.67m  FOUL  FOUL  FOUL  ND
  9 Beal, Jessica             SR Seton Hill            41.20m     41.32m  
      40.66m  FOUL  FOUL  41.20m  41.32m  FOUL
 10 Swary, Mackenzie          JR Otterbein             40.77m     40.25m  
      39.28m  40.25m  39.80m            
 11 Berry, Nicole             FR Unattached            35.00m     40.19m  
      FOUL  38.75m  40.19m            
 12 Wippel, Markie            SO Ohio Christi          39.60m     40.02m  
      40.02m  38.23m  37.90m            
 13 Barth, Emma               SO Ohio Dominic          40.17m     39.88m  
      37.78m  39.88m  FOUL          
 14 Chapman, Taryn            SR Malone                41.72m     39.38m  
      39.38m  FOUL  36.42m         
 15 LaFlamme, Jaylyn          JR Cedarville            34.76m     38.60m  
      38.60m  FOUL  FOUL            
 16 Cannon, Sarah             FR Wheeling Jes          42.57m     38.58m  
      38.11m  38.58m  FOUL            
 17 Cruise, Mariah            SR Cedarville            43.40m     38.13m  
      38.13m  FOUL  FOUL           
 18 Keck, Mary Brigid         FR Wheeling Jes          39.10m     37.93m  
      37.23m  37.93m  FOUL            
 19 Stoll, Jordan             JR Otterbein             39.17m     37.91m  
      35.48m  FOUL  37.91m            
 20 Winters, Emily            JR Wheeling Jes          37.83m     36.61m  
      36.15m  35.72m  36.61m           
 21 Jemison, Whitney          FR Wheeling Jes          33.93m     35.24m  
      29.01m  35.24m  34.01m            
 22 Greggerson, Kristen       FR Seton Hill            29.68m     32.83m  
      FOUL  FOUL  32.83m            
 23 Siebenaler, Madison          Unattached            39.00m     30.75m  
      30.75m  ND  FOUL           
 24 Brown, Abigail            FR Cedarville                       26.41m  
      26.41m  ND  FOUL            
 25 McCardle, Serenity        FR Ohio Christi          19.76m     21.92m  
      21.92m  ND  FOUL            
 -- Johnson, Brenda           JR Unattached            47.10m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Torres, Alba              JR Wheeling Jes          46.30m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Yoder, Liza               SO Walsh                 34.48m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Henry, Calla              SR Wilmington (          34.87m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 36  Men Hammer Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morgan, Travis            SO Unattached            50.00m     52.15m   10   
      49.90m  52.15m  50.88m  FOUL  49.74m  FOUL
  2 Sturm, Paul               JR Seton Hill            50.36m     49.24m    8   
      47.73m  46.98m  46.93m  45.65m  FOUL  49.24m
  3 Scouten, Jonathan         JR Cedarville            51.06m     48.61m    6   
      46.93m  47.20m  43.77m  48.61m  46.68m  47.07m
  4 Presley, Alex             SR Wheeling Jes          49.91m     47.88m    5   
      45.61m  47.72m  47.22m  45.16m  47.88m  46.65m
  5 Gallitz, Bradley          SO Walsh                 50.66m     47.47m    4   
      47.47m  42.87m  FOUL  FOUL  44.38m  FOUL
  6 Penza, Dante              SO Walsh                 47.29m     45.51m    3   
      45.51m  45.49m  FOUL  FOUL  FOUL  43.83m
  7 Baucke, Camden            SR Malone                42.34m     45.08m    2   
      40.17m  41.85m  43.55m  45.08m  42.55m  FOUL
  8 Palo, Bucyrus             SO Walsh                 46.00m     44.50m    1   
      FOUL  44.50m  FOUL  FOUL  40.56m  44.14m
  9 Tinkey, Jaret             FR Unattached            34.00m     41.79m  
      FOUL  FOUL  41.60m  FOUL  41.79m  FOUL
 10 Dean, Cole                FR Unattached            44.00m     41.59m  
      39.25m  41.59m  FOUL          
 11 Herubin, Chris            FR Wheeling Jes          44.65m     41.32m  
      41.32m  40.37m  FOUL           
 12 Kantor, Michael           FR Otterbein             41.82m     40.10m  
      40.10m  FOUL  FOUL            
 13 Catlett, Corbett          FR Ohio Christi          33.05m     39.73m  
      39.10m  39.73m  37.16m           
 14 Cooley, Connor            NA Unat-Ohio Do          37.79m     38.61m  
      38.61m  36.98m  36.06m           
 15 Ballentine, Austin        SR Cedarville            40.05m     37.76m  
      36.90m  37.76m  FOUL            
 16 Vandermarliere, Ethan     SO Ohio Dominic          32.98m     33.25m  
      33.25m  FOUL  ND           
 17 O'Conner, Derrick         FR Otterbein             35.93m     33.06m  
      FOUL  33.06m  FOUL            
 18 Cook, Ben                 FR Ohio Dominic          33.92m     32.01m  
      FOUL  32.01m  ND           
 19 Dulin, Arrington          FR Malone                33.79m     29.74m  
      29.74m  ND  ND           
 -- Seymour, Clayton          JR Ohio Dominic          42.36m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 37  Women Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dougherty, Karley         JR Walsh                 37.80m     36.12m   10   
      31.53m  33.57m  35.38m  32.83m  36.12m  FOUL
  2 Chapman, Taryn            SR Malone                36.99m     34.88m    8   
      FOUL  34.88m  32.30m  32.02m  33.04m  33.47m
  3 Greggerson, Kristen       FR Seton Hill                       34.55m    6   
      33.65m  33.61m  34.55m  32.15m  32.70m  33.55m
  4 Brown, Abigail            FR Cedarville            30.62m     31.67m    5   
      23.57m  30.92m  31.67m  28.72m  28.67m  29.89m
  5 Winters, Emily            JR Wheeling Jes          31.61m     31.41m    4   
      31.41m  29.02m  FOUL  PASS  PASS  28.29m
  6 LaFlamme, Jaylyn          JR Cedarville            30.24m     31.36m    3   
      27.85m  30.67m  FOUL  31.36m  30.51m  FOUL
  7 Thornton, Marie           SR Otterbein             33.69m     30.82m    2   
      30.82m  28.88m  FOUL  PASS  PASS  PASS
  8 Carney, Asya              FR Wheeling Jes          29.26m     30.68m    1   
      30.67m  26.35m  29.50m  29.19m  30.68m  25.47m
  9 Horn, Kennedy             SO Wilmington (                     29.51m  
      29.51m  24.82m  25.54m  27.20m  FOUL  FOUL
 10 Strother, Paiten          SR Malone                29.23m     29.38m  
      29.05m  29.38m  FOUL           
 11 Krieger, Ashley           JR Malone                32.60m     29.03m  
      29.03m  26.37m  27.88m            
 12 Cannon, Sarah             FR Wheeling Jes          25.00m     28.31m  
      28.31m  25.42m  23.44m           
 13 Keck, Mary Brigid         FR Wheeling Jes          27.00m     26.73m  
      23.96m  26.73m  FOUL         
 14 Johnston, Taylor          SR Capital               28.35m     26.36m  
      26.36m  23.14m  26.28m            
 15 Aull, Lara                SO Wright State          26.24m     23.95m  
      23.95m  FOUL  FOUL            
 16 Smith, Jacquelyn          SO Wright State          14.02m     23.02m  
      FOUL  21.05m  23.02m            
 17 Wippel, Markie            SO Ohio Christi          21.35m     22.20m  
      FOUL  19.01m  22.20m            
 18 Long, Cassidy             SO Ohio Dominic          16.77m     18.76m  
      18.76m  18.67m  17.02m            
 19 Rivers, Pasha             FR Ohio Dominic          19.48m     17.35m  
      17.35m  16.37m  15.29m         
 20 Segner, Ashley            FR Wright State          15.72m     15.71m  
      15.71m  15.51m  FOUL            
 
Event 38  Men Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Huffman, Nic                 Unattached            50.00m     56.25m   10   
      FOUL  37.92m  51.14m  56.25m  PASS  PASS
  2 Penza, Marcus             SR Walsh                 50.78m     47.44m    8   
      42.02m  44.07m  43.43m  46.22m  46.81m  47.44m
  3 Errichetti, Noah          FR Cedarville            42.84m     43.89m    6   
      40.81m  37.54m  41.83m  39.55m  43.89m  43.15m
  4 Rhodes, Tucker            SR Cedarville            46.15m     43.71m    5   
      43.71m  42.81m  42.42m  42.28m  FOUL  40.20m
  5 Iacucci, John             SR Malone                45.60m     42.67m    4   
      38.00m  37.31m  40.10m  38.41m  42.67m  37.04m
  6 Schwartz, Tommy           SR Walsh                 45.78m     42.60m    3   
      42.60m  35.84m  FOUL  40.54m  38.18m  42.02m
  7 O'Conner, Derrick         FR Otterbein             38.74m     41.51m    2   
      40.19m  39.80m  41.51m  PASS  PASS  PASS
  8 Dice, Luke                SO Seton Hill            43.81m     41.20m    1   
      41.20m  39.10m  38.04m  FOUL  36.07m  FOUL
  9 Smith, Chayse             FR Ohio Dominic          39.28m     41.04m  
      35.50m  36.17m  41.04m  PASS  PASS  PASS
 10 Botello, Alex             SO Ohio Dominic          38.89m     39.05m  
      FOUL  39.05m  FOUL            
 11 Vandermarliere, Ethan     SO Ohio Dominic          37.26m     38.76m  
      38.76m  FOUL  36.02m         
 12 Higgins, Tyler            NA Unat-Ohio Do          38.96m     38.61m  
      35.23m  38.61m  FOUL            
 13 Berry, Darius             JR Wheeling Jes          43.10m     38.50m  
      FOUL  34.31m  38.50m            
 14 Lemasters, Jarett         FR Wheeling Jes          40.00m     37.36m  
      FOUL  37.24m  37.36m         
 15 Ballentine, Austin        SR Cedarville            39.22m     37.28m  
      36.93m  FOUL  37.28m            
 16 Shick, Brock              JR Ohio Christi          35.93m     36.10m  
      36.10m  35.23m  34.51m           
 17 Ross, Mark                FR Capital               30.29m     36.03m  
      36.03m  33.66m  34.51m            
 18 Nowak, Kyle               FR Malone                           35.04m  
      32.30m  35.04m  FOUL            
 19 Cassler, Brian            SR Malone                35.44m     33.65m  
      30.81m  31.97m  33.65m            
 20 Turner, Dalton            SO Wheeling Jes          31.09m     31.90m  
      30.87m  31.90m  23.41m            
 21 Geiselhart, Zach          SO Seton Hill            30.24m     28.17m  
      28.17m  26.75m  27.22m            
 22 Williams, Wesley          FR Cedarville                       21.89m  
      21.89m  19.25m  20.41m           
 23 Hutchins, Nathan          SO Capital               20.66m     20.86m  
      18.72m  20.86m  20.23m            
 
Event 39  Women Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Brenda           JR Unattached            14.81m     13.76m   10   
      13.29m  13.76m  FOUL  12.76m  FOUL  FOUL
  2 Stevenson, Lexi           JR Seton Hill                       13.49m    8   
      13.26m  FOUL  12.94m  FOUL  13.49m  FOUL
  3 Berry, Nicole             FR Unattached            14.15m     13.47m    6   
      12.45m  13.14m  13.47m  13.04m  13.14m  13.24m
  4 Liz, Fleming                 Unattached                       13.23m    5   
      FOUL  13.23m  FOUL  FOUL  FOUL  12.47m
  5 Mallory, Morrisa          SO Walsh                 13.55m     12.85m    4   
      11.81m  11.72m  11.76m  11.65m  12.85m  12.23m
  6 Torres, Alba              JR Wheeling Jes          13.12m     12.20m    3   
      12.04m  11.80m  12.20m  FOUL  12.09m  FOUL
  7 Thornton, Marie           SR Otterbein             13.02m     11.99m    2   
      11.56m  11.22m  11.99m  11.72m  11.88m  11.42m
  8 Wippel, Markie            SO Ohio Christi          10.29m     11.75m    1   
      8.78m  FOUL  11.75m  FOUL  9.46m  9.68m
  9 Beal, Jessica             SR Seton Hill            11.84m     11.29m  
      11.19m  10.92m  11.29m  FOUL  FOUL  FOUL
 10 Groves, Paige             FR Walsh                 11.96m     11.04m  
      FOUL  11.04m  10.19m            
 11 Swary, Mackenzie          JR Otterbein             12.55m     10.94m  
      FOUL  FOUL  10.94m            
 12 Winters, Emily            JR Wheeling Jes          11.96m     10.84m  
      FOUL  10.66m  10.84m           
 13 Keck, Mary Brigid         FR Wheeling Jes          11.80m     10.69m  
      10.69m  FOUL  10.64m            
 14 Cummings, Ally            SO Capital               10.75m     10.52m  
      10.10m  10.52m  10.08m           
 15 Rivers, Pasha             FR Ohio Dominic          11.48m     10.46m  
      10.38m  10.46m  9.60m            
 16 Anaraodo, Ndidiamaka      FR Walsh                 12.00m     10.40m  
      10.22m  10.40m  FOUL         
 17 Cannon, Sarah             FR Wheeling Jes          11.14m     10.19m  
      9.26m  10.19m  9.43m            
 18 Barth, Emma               SO Ohio Dominic          10.88m     10.18m  
      9.50m  9.27m  10.18m            
 19 Shontz, Helene            FR Malone                11.61m     10.12m  
      FOUL  10.12m  FOUL            
 20 Finnegan, Emily           JR Otterbein             12.25m      9.92m  
      9.92m  FOUL  FOUL            
 21 Jemison, Whitney          FR Wheeling Jes          10.79m      9.91m  
      9.67m  9.48m  9.91m         
 22 Henry, Calla              SR Wilmington (           9.38m      9.47m  
      8.10m  9.47m  8.94m            
 23 McCardle, Serenity        FR Ohio Christi           7.40m      7.10m  
      7.10m  5.94m  6.25m            
 24 Piard, Marlange           FR Capital                7.30m      6.87m  
      6.74m  6.63m  6.87m            
 25 Robertson, Bekah          FR Wright State           6.69m      6.78m  
      5.49m  6.78m  6.40m            
 
Event 40  Men Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Presley, Alex             SR Wheeling Jes          18.58m     17.43m   10   
      16.53m  17.02m  16.51m  17.43m  FOUL  FOUL
  2 Coon, Jason               SR Capital               16.77m     15.79m    8   
      FOUL  FOUL  15.29m  FOUL  FOUL  15.79m
  3 Miller, Josh              FR Capital               15.47m     15.48m    6   
      14.77m  15.19m  15.48m  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Miller, James             JR Walsh                 16.16m     15.43m    5   
      13.92m  14.62m  15.04m  14.98m  14.59m  15.43m
  5 Penza, Dante              SO Walsh                 16.28m     15.26m    4   
      FOUL  15.14m  FOUL  15.26m  FOUL  FOUL
  6 Baucke, Camden            SR Malone                15.02m     15.03m    3   
      14.69m  14.59m  15.03m  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Stout, Derek              SR Walsh                 14.71m     14.87m    2   
      13.97m  13.71m  14.03m  13.38m  13.67m  14.87m
  8 Seymour, Clayton          JR Ohio Dominic          15.13m     14.84m    1   
      14.37m  14.59m  FOUL  FOUL  14.84m  FOUL
  9 Scouten, Jonathan         JR Cedarville            14.99m     14.53m  
      FOUL  12.96m  13.63m  14.33m  14.53m  14.15m
 10 Sturm, Paul               JR Seton Hill            14.44m     13.31m  
      FOUL  13.18m  13.31m         
 11 Coriell, Evan             JR Otterbein             15.54m     13.16m  
      13.15m  FOUL  13.16m            
 12 Zeiter, Owen              FR Malone                13.22m     12.23m  
      12.09m  11.88m  12.23m           
 13 Cooley, Connor            NA Unat-Ohio Do          12.12m     12.19m  
      FOUL  FOUL  12.19m           
 14 Williams, Robert             Unattached            12.41m     11.99m  
      11.61m  11.99m  FOUL            
 15 O'Conner, Derrick         FR Otterbein             12.89m     11.75m  
      11.75m  FOUL  FOUL           
 16 Wodicka, Clay             SO Malone                13.19m     11.74m  
      11.74m  11.65m  FOUL            
 17 Herubin, Chris            FR Wheeling Jes          13.00m     11.39m  
      FOUL  11.39m  FOUL            
 18 Catlett, Corbett          FR Ohio Christi          10.45m     10.47m  
      FOUL  10.47m  10.19m           
 19 Jaroncyk, Ryan               Unattached            10.06m     10.11m  
      10.11m  9.75m  9.79m            
 -- Cook, Ben                 FR Ohio Dominic          13.50m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Wright State               124        2) Otterbein                  94   
    3) Malone                      84        4) Walsh                      70   
    5) Seton Hill                  62.50     6) Wheeling Jesuit            60   
    7) Ohio Christian              42        8) Cedarville                 39   
    9) Ohio Dominican              38       10) Capital                    31.50
   11) Ohio State Running Club      3                                           
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Walsh                      110        2) Cedarville                 87   
    3) Ohio Dominican              79        4) Wheeling Jesuit            68   
    5) Malone                      66        6) Seton Hill                 58   
    7) Otterbein                   47        8) Capital                    39   
    9) Ohio Christian              29       10) Mount Union                13   
   10) Wright State                13       12) Ohio                       12   
   13) Miami Striders              10       13) Ohio State Running Club    10   
   15) Charleston (W.V.)            8